درمان چاقی موضعی

درمان چاقی موضعی

چاقی یکی از معضلاتی است که بیشتر افراد جامعه را درگیر خود کرده است . چاقی نه تنها تناسب اندام را بهم می ریزد بلکه سلامت فرد را تهدید می کند . وقتی صحبت از لاغری می شود تلاش زیاد برای لاغری با تغذیه و ورزش برای داشتن اندامی ایده آل را تصور می کنند و اغلب بیان می کنند که چاقی ما ارثی است و این اقدامات تاثیری در کم شدن وزن و سایز ما ندارد . حال برای این افراد چه راه حلی پیشنهاد می شود . در ادامه به روش لاغری سریع بدون جراحی می پردازیم .

از کجا بفهمیم چاق هستیم ؟

برای اینکه بدانید چاق هستید یا اضافه وزن دارید ، باید ابتدا شاخص توده بدنی خود یا BMI خود را محاسبه کنید .حاصل تقسیم وزن به قد به توان 2 عددی حاصل می شود که به آن BMI گفته می شود. اگر عدد به دست آمده بین 18.5 تا 20 باشد فرد نرمال می باشد ولی اگر بین 25 تا 29.9 باشد فرد دارای اضافه وزن می باشد و جزو  افرادی است که ریسک بالایی برای بروز بیماری ها را دارد . البته استثنائاتی وجود دارد از جمله ورزشکاران که ممکن است BMIبالای 25 داشته باشند ولی به دلیل انجام فعالیت های بدنی سالم هستند و ممکن است فردی به دلیل متابولیسم بالا BMI کمتر از 25 داشته باشد اما فرد سالمی نباشد . اگر فرد BMI 30 و بالاتر از آن را داشته باشد به عنوان فرد چاق شناخته می شود .

برای مشاوره وتعیین وقت قبلی با کلینیک پاسارگاد کلینیک زیبایی در تهران به شماره های 02146017359 – 02146017362 تماس حاصل نمائید. برای ارتباط بیشتر نیز می توانید پیج ایستاگرام ما را نیز دنبال کنید.

درمان سریع چاقی

اصولا افرادی که دارای شاخص توده بدنی 30 و بالاتر می باشند برای لاغری با جراحی و دستگاه گزینه مناسبی نمی باشند . این افراد ابتدا باید تحت نظر متخصص تغذیه وزن خود را با برنامه غذایی و ورزش کم کنند و بعد از اتمام این پروسه زمانی که به BMi25 رسیدند می توانند جراحی پیکرتراشی و لیفت برای تناسب اندام انجام دهند . در غیر اینصورت فرد دچار عوارض جدی می شود. البته پزشک نباید برای این بیمار جراحی را انجام دهد و به فرد باید اطلاعات کافی را بدهد تا اقدامات لازم را انجام دهد . بنابراین درمان چاقی در این افراد به سرعت نمی باشد و در ابتدا نیاز به حوصله و تلاش دارد .

درمان-چاقی-موضعی

درمان-چاقی-موضعی

درمان سریع چاقی موضعی

کسی که BMI بالاتر از 25 دارد جزو افرادی که دارای اضافه وزن می باشند ، هستند. اینگونه افراد دارای چاقی به صورت موضعی در اندام هایی از بدن شکم ، پهلو ، ران و بازو هستند که گزینه مناسبی برای لاغری با دستگاه می باشند . جدیدترین و موثرترین لیزر در این زمینه کرایولیپولیز می باشد که بدون نیاز به بی حسی و بیهوشی در کلینیک زیبایی انجام می شود . ا استفاده از این دستگاه ابتدا سلول های چربی از طریق انجماد  و فریز خرد می شود به مولکول های ریز تبدیل می شود سپس از طریق سیستم لنفاوی وارد گردش خون می شود . این کار باعث می شود سلول های چربی طی 2 تا 3 هفته از بین رود . علاوه بر از بین رفتن چربی ، پوست ناحیه ای که لیپولیز انجام شده سفت می شود .

پاسخ

یازده − 4 =