لیزر co2

لیزر co2

لیزر co2  شاید پایه ای ترین لیزر در کلینیک های پوست و جراحی سرپایی محسوب می شود که یکی از لیزرهای شایعی است که در زیبایی استفاده می شود . این لیزر به عنوان لیزر ابلیتیو ( تارگت آنها آب است و مکانیزم کارکرد آن است )شناخته شده است .  که در ادامه به کاربردهای آن می پردازیم .

لیزر-co2

لیزر-co2

دستگاه لیزر co2

این لیزر همزمان کار تخریب و برش و انعقاد را انجام می دهد . در نتیجه فرصت طلایی و بی نظیر برای پزشک ایجاد می کند تا بتواند با دقت فوق العاده جوانسازی پوست را انجام دهد . این لیزر حاوی دی اکسید کربن می باشدکه به بافت کلاژن پوست آسیب می رساند و سلول های فیبروپلاست یا کلاژن ساز را تحریک می کند در نتیجه ظاهر پوست را شفاف می کند . با اضافه شدن اسکنر به دستگاههای امروزی عوارض ناشی از این لیزر از جمله التهاب به حداقل رسیده است .

برای مشاوره وتعیین وقت قبلی با کلینیک پاسارگاد کلینیک زیبایی در تهران به شماره های 02146017359 – 02146017362 تماس حاصل نمائید. برای ارتباط بیشتر نیز می توانید پیج ایستاگرام ما را نیز دنبال کنید.

کاربرد لیزر co2

لیزر co2 دارای دو کاربرد  اصلی است :

  1. جراحی

برداشتن ضایعه های پوستی نظیر خال ، برداشتن منگوله های پوستی و کک و مک

  1. جوانسازی پوست :

شامل رفع منافذ باز پوستی ، درمان اسکار و جای جوش ، رفع ترک های پوستی ( به دلیل بارداری یا افزایش و کاهش وزن ایجاد شده است ) ، از بین بردن لک و کک و مک ، از بین بردن چین و چروک زیر چشم

افراد مناسب برای لیزر co2

این لیزر برای افرادی بیشتر کاربرد دارد که پوست های سفیدی دارند زیرا در افرادی که دارای پوست تیره هستند ممکن است ایجاد لک بکند .برای پوست های تیره بهتر است از لیزر فرکشنال استفاده شود .

فیلم لیزر CO2

مراقبت های بعد از لیزر CO2

  • یک تا دو روز بعد از لیزر قرمزی و التهاب در پوست مشاهده می کنید که باید از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب جلوگیری کنید یا از کرم ضدآفتاب حتی در منزل استفاده کنید .برای برطرف کردن این التهاب باید از کمپرس یخ استفاده کنید..
  • تا 24 ساعت بعد از لیزر حمام نکنید اگر هم استحمام کردید از لیفت یا کیسه استفاده نکنید .
  • در صورتی که در صورت خود احساس سوزش کردید بعد از 2 الی 3 ساعت بعد از لیزر از آیس پک استفاده کنید .
  • از کرم ترمیم کننده شبها و در هنگام بیرون رفتن از منزل تا 4 روز استفاده کنید .

مراجعه به پزشک بعد از لیزر co2

مراجعه اول : 24 ساعت بعد از لیزر برای اینکه احتمال وجود تورم و عفونت بررسی شود .

مراجعه دوم : 14 روز بعد از لیزر تا از نظر ورم و وجود جوش بررسی شود . شاید نیاز به انجام هیدرورمی باشد .

مراجعه سوم : یک ماه بعد از لیزر در افرادی که لک داشته اند که در صورت وجود لک ها داروی ترکیبی به بیمار تجویز می شود .

پاسخ

یازده − 7 =