کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی از اواخر قرن بیستم شروع شد و در کشورهای مانند فرانسه ، در طب سنتی چین و در طب نوین استفاده می شد . استفاده از حمام هایی که حاوی گاز CO2 بودند برای جوانسازی پوست استفاده می شد . در دو دهه گذشته مطالعات بیشتر به اثرات این روش متمرکز یافت .

کربوکسی-تراپی
کربوکسی-تراپی

به طور کلی برای انجام جوانسازی پوست ، ضروری است گردش خون افزایش پیدا کند. در روش های میکرونیدلینگ ، آر اف فرکشنال ،لیزرها ، ماساژ و مزوتراپی از شرایط موضعی برای افزایش خون استفاده می شود . افزایش گردش خون باعث اکسیژن رسانی بیشتر ، دفع مواد زائد ، رکسازی بیشتری می شود . نهایتا باعث رشد بیشتر کلاژن سازی در پوست می شود . بنابراین پوستی سفت ، صاف و جوانی ایجاد می کند .

در این روش هدف استفاده از اثرات جانبی برای تحریک پوست می باشد . برای مشاوره وتعیین وقت قبلی با کلینیک پاسارگاد کلینیک زیبایی در تهران به شماره های 02146017359 – 02146017362 تماس حاصل نمائید. برای ارتباط بیشتر نیز می توانید پیج ایستاگرام ما را نیز دنبال کنید.

کربوکسی تراپی چیست ؟

در این روش دی اکسید کربن در لایه هایی از پوست تزریق می شود . گاز دی اکسید کربن بی ضرر می باشد و بدن روزانه مقداری از این گاز تولید می کند . اکسیژن را از سلول ها می گیرد و به دی اکسید کربن تبدیل می شود که از طریق ریه ها دفع می شود . با تزریق دی اکسید کربن در لایه های پوست غلظت این گاز را در بدن افزایش می دهد این امر باعث کاهش غلظت اکسیژن می شود . به همین دلیل بدن احساس می کند در این ناحیه اکسیژن کم می باشد . برای این منظور هورمون هایی تولید می شود که گردش خون را افزایش می دهد که در نهایت منجر به جوانسازی پوست در این ناحیه می شود .

بیش تر بخوانید
آیا تزریق ژل لب درد دارد؟

فیلم کربوکسی تراپی 

کاربرد کربوکسی تراپی

 • دی اکسید کربن می تواند لایه هایی از پوست را باز کند. در قسمت هایی که چسبندگی هایی مانند اسکار ناشی از جراحی و سوختگی و آکنه با این تکنیک برطرف می شود و عارضه و دردی برای بیمار ندارد .
 • رفع سلولیت موضعی:  به طور کلی در قسمت هایی که سلولیت وجود دارد ، گردش خون کم می باشد این چربی و سلولیت ها تجمع یافته و برای سوخت و ساز بدن استفاده  نمی شود . با روش کربوکسی تراپی ممکن است باعث مرگ سلولیت شد زیرا گردش خون کم است و از طرفی می توان این قسمت را با دی اکسید کربن تحریک کرد تا گردش خون افزایش یابد . رفع غبغب با این روش بسیار موثر می باشد .
 • تقویت مو در قسمت هایی که ریزش های سکه ای وجود دارد با تزریق دی اکسید کربن ، گردش خون در این ناحیه افزایش می یابد .
 • رفع سیاهی و پف زیر چشم ، برآمدگی های دور چشم . از آنجائیکه گاز دی اکسید کربن خطری برای بدن ندارد در این ناحیه حساس نیز می توان از این تکنیک استفاده کرد .

مزایا کربوکسی تراپی

شما با انجام کربوکسی تراپی می توانید به فوائد بسیاری دست یابید که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • کم کردن میزان چشم گیری از سلولیت بر روی پوست نواحی مختلف اندام ها
 • به عنوان روش درمانی مکملی همراه با لیپوساکشن برای صاف کردن نواحی نا هموار و نامناسب پوستی، می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.
 • درمان بیماری های عروقی مرتبط با دیابت
 • آلوپسی
 • رفع زخم های پوستی
 • برطرف کننده جای جوش و افتادگی پوست
 • درمان چین و چروک
 • درمان برخی از بیماری ها
 • افزایش جریان خونرسانی
 • افزایش شادابی و طراوت پوستی
بیش تر بخوانید
از بین بردن خطوط کنار بینی با تزریق بوتاکس

ماندگاری کربوکسی تراپی

در این روش هدف استفاده از اثرات جانبی برای تحریک پوست می باشد . در برخی موارد نیاز به 6 الی 12 جلسه می باشد . فاصله این جلسات با توجه به کاربرد آن متفاوت است . گاهی فاصله جلسات ، 10 روز ، 2 هفته یا یک هفته می باشد .

مطالب مرتبط با این مقاله :

مزوتراپی 

میکرونیدلینگ

میکرودرم

پس از اتمام عمل کربوکسی تراپی چه باید کرد؟

تمامی افراد ی که از مزایا این عمل زیبایی بهره مند شده اند باید در نظر داشته باشند که به مدت 24 ساعت هیچ گونه تماس فیزیکی با آب نداشته باشند، به طوری که حمام و استخر نروند.

آیا کربوکسی تراپی عوارضی هم به همراه دارد؟

کربوکسی تراپی هم یکی از همان عمل های زیبایی است که به تازگی به دلیل کم تهاجمی بودن از آن استقبال شده است، حال آن که نمی توان به طور قطع به یقین گفت که این عمل زیبایی عوارضی ندارد، اما می توانیم این اطمینان را به شما بدهیم که اگر تمامی مراقبت ها و نکات دستوری از سوی پزشک را به خوبی رعایت کنید، هم چنیناز بهترین کلینیک پوست و مو کمک بگیرید تا از بروز میزان چشم گیری از عوارض جانبی احتمالی جلوگیری شود.

البته که با این وجود نیز تا کنون عوارض های که گزارش شده اند عبارت اند از: تورم، احساس سوزش، کبودی، که در هر عمل زیبایی امری بسیار عادی است. با این حال چنانچه هر گونه علائم غیر طبیعی مشاهده نمدید حتما در سریع ترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کرده و شرح وقایع دهید تا بررسی های لازمه انجام شود.

بیش تر بخوانید
کاشت ابرو

نتیجه گیری

با انجام کربوکسی تراپی دیگر می توانید حس زیبایی و جوانی را دو مرتبه لمس کنید و صاحب یک اندام و چهره ی زیبایی شوید. پس با انتخابی هوشمندانه در کلینیک معتبر همراه با متخصصین کارآمد و متبحر ضامن سلامتی و زیبایی تان شوید.

admin

مطالب مرتبط

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button