جوانسازی پوست و ازبین بردن چین و چروک صورت ، جای زخم و آکنه

جوانسازی پوست جهت ازبین بردن چین و چروک صورت بکارمیرود ؟

خورشید، اختلالات پوستی، پیری و حتی وراثت می تواند به ناهنجاری های پوستی و دیگر جاهای بدن کمک کند در واقع خورشید  باعث از بین رفتن بافت های  پوست می شود و مشکلاتی که به وجود می آورد عبارتست از : چین و چروک و زخم های آکنه، تغییرات رنگدانه هایی مانند کرم ها، لکه های قرمز و یا رگ های خونی که به خوبی قابل مشاهده است. علاوه بر این شادابی و جوانی پوست را از بین می برد و باعث می شود که فرد دارای چهره ی مسن تری با شود . پیری، آکنه یا بیش از حد زمان درمعرض خورشید قرار گرفتن باعث ایجاد لکه و چین و چروک می شود و باعث می شود چهره شما مسن تر به نظر برسد .لایه برداری پوست به پوست شما کمک می کند تا پوستی جوانتر زیباتر و سالم تر داشته باشید .

جوانسازی پوست

 

Contents

درمان آسیب های پوستی با جوانسازی پوست

روش درمان های پوستی ناشی از انواع مختلف آسیب های پوستی متفاوت است که عبارتست از :
 • جوانسازی با استفاده از لیزر ( مانند میکرودرم ، میکرونیدلینگ )

 • جوانسازی با استفاده از مصرف دارو

 • جوانسازی با استفاده از مواد شیمیایی

 • جوانسازی با استفاده از تزریق ژل

 • جوانسازی با استفاده از تزریق چربی

 • جوانسازی با استفاده از هایفوتراپی

 • جوانسازی با استفاده از مزوتراپی

 • جوانسازی با استفاده از PRP

 • جوانسازی با استفاده از لیزر فرکشنال

 • جوانسازی پوست با بوتاکس

 این درمان ها می تواند تمام اختلالات و آسیب های پوستی را از بین ببرد و با بهبود زخم ها و از بین رفتن  چین چروک ها موجب جوانسازی شود .

شرایطی که می تواند با جوان سازی و درمان دوباره پوست درمان شود برای هر بیمار منحصر به فرد است و ترکیبی از علائم ژنتیکی و زیست محیطی پیری که پوست آنها را تحت تاثیر قرار می دهد، نمایش می دهد.

بعضی از رویکردهای مختلف در جوان سازی پوست  که می تواند مورد توجه قرار گیرند، عبارتست از :

 • چین و چروک استاتیک: این چین و چروک ها در همه زمان ها قابل مشاهده است و در ظاهر با حرکات صورت تغییر نمی کنند.
 • چین و چروکهای دینامیکی: این خطوط ها ممکن است زمانی که پوست در حال حرکت هست نشان داده شود و در حالت ثابت نشان داده نمی شود .
 • رنگدانه: تماس خورشیدی باعث تکه های تیره پوست می شود .
 • زخم : به علت آکنه یا آسیب به پوست، زخم ها ممکن است باعث حفره های پوست و تغییر رنگ شوند .
بیش تر بخوانید
هیدرودرم ابریژن

 

هزینه جوانسازی پوست

 

هزینه های جوانسازی پوست  متفاوت است زیرا  روش های جوان سازی می تواند متفاوت باشد. هزینه جراح ممکن است بر اساس تجربه او، نوع روش استفاده شده متفاوت باشد .

کاندیدای مناسب جوانسازی پوست

 • فردی که از لحاظ جسمی سالم باشد
 • فردی که دخانیات مصرف نکند مانند سیگار
 • فردی که دارای سابقه ی پزشکی نباشد
جوانسازی پوست

لایه برداری پوست

یکی از روش های جوانسازی پوست استفاده از  لایه برداری  پوست است لایه برداری پوست باعث می شود لایه های آسیب پوست از بین برود و پوست به صورت شاداب و جوان به نظر برسد

 

اقدامات لازم قبل از جوانسازی پوست با لایه برداری پوست

 • بهتر است در صورتی که جای زخم بر روی صورتتان دارید مدتی صبر کنید تا زخم ها به طور کامل بهبود یابد بعد از بهبود می توانید با استفاده از لیزر به جوانسازی پوست خود بپردازید .
 • در صورت هر گونه بیماری پوستی بهتر است پزشک خود را در جریان قرار دهید
 • بهتر است در صورت مصرف هر گونه دارویی پزشک خود را در جریان قرار دهید
 • اگر جزء افرادی هستید که سیگار مصرف می کنید بهتر است از یک هفته قبل از مصرف عملیات جوانسازی پوست را قطع کنید .
 • بهتر است قبل از انجام عملیات جوانسازی پوست خود را به طور کامل بشویید تا هیچگونه آرایشی نداشته باشید .

جوانسازی پوست با استفاده از میکرودرم

جوانسازی پوست با استفاده از لیزر میکرودرم مناسب برای افرادی است که دارای خط و خطوط های کمتری و سطحی تری هستند و بعد از چندین جلسه با لایه برداری پوست شما می تواند تمام لکه ها و جای جوش و بافت های آسیب دیده را از بین ببرد .بعد از انجام میکرودرم پوست شما کمی قرمز و متورم خواهد شد جای نگرانی نیست زیرا بعد از چند ساعت به طور کامل برطرف خواهد شد .

جوانسازی پوست با استفاده از میکرونیدلینگ

جوانسازی پوست با استفاده از میکرونیدلینگ مناسب برای افرادی است که دارای لکه ، جای جوش و هر گونه ضایعه پوستی است و برای پوست های عمیق تر استفاده می شود و در بیشتر موارد برای تاثیر بیشتر می توان با روش های ترکیبی دیگر استفاده کرد .

 

جوانسازی پوست با استفاده از هایفوتراپی

جوانسازی پوست با استفاده از هایفوتراپی مناسب برای افرادی که دارای چین و چروک و شلی پوست هستند با انجام یک جلسه از هایفوتراپی متوجه تغییرات عمده بر روی پوست خواهید شد زیرا با یک جلسه انجام هایفوتراپی تمامی خط و خطوط های عمیق پوست از بین می رود ،پوست لیفت پیدا می کند و شاداب و سرحال می شود .

جوانسازی پوست با استفاده از مزوتراپی

یکی دیگر از روش های جوانسازی پوست استفاده از روش مزوتراپی است روش بسیار مفید که تمام مواد مغزی را به بدن می رساند در واقع مزوتراپی پوست با استفاده از تزریق مواد مورد نیاز بدن و ویتامین به پوست است و باعث جوانسازی پوست می شود .

 

مزایای جوانسازی پوست

 • مناسب برای از بین بردن لکه های قرمز، نقاط قهوه ای و زخم، و همچنین کاهش اندازه منافذ، حذف و کاهش چین و چروک ها، و بهبود بافت کلی پوست
 • یک روش عالی برای کمک به مبارزه با اثرات پیری است و به ظاهر جوان تر می رسد
 • هر کدام از روش های ذکر شده را می توان برای هر جای از بدن مورد استفاده قرار داد
بیش تر بخوانید
عمل چال گونه
جوانسازی پوست

جزئیات استفاده از لیزر در جوانسازی پوست

نور شدید از طیف وسیعی از طول موج ها بر روی قسمت های خاص پوست شما متمرکز می شود سپس دستگاه لیزر را بر ناحیه مورد نظر قرار می دهیم این نور کمک می کند تا به تولید کلاژن تأثیر بگذارد و کمک می کند تا خطوط و چین و چروک و یا زخم های کم عمق را پر کند، در حالی که  همزمان قرمزی، تغییر رنگ و نقاط را کاهش می دهد.
برای محافظت از چشم ها و بینایی در طول روش، یک ماسک چشم استفاده می کنید و ممکن است پزشک از ژل های موضعی بر روی  پوست  برای جلوگیری از گرمای بیش از حد استفاده شود.همچنین ممکن است داروهای درد قبل و بعد از عمل به شما داده شود، اما شما هیچ نوع بیهوشی را انجام نمی دهید. کل عملیات بسیار سریع است و تقریبا نیم ساعت طول می کشد تا اینکه کامل شود.
بهتر است بدانید بسیاری از فن آوری های جدید وجود دارند که از قدرت نور برای تحریک رشد کلاژن، چهره های صاف و جوانسازی شده، درمان آکنه ، کاهش خطوط و چروک های پوستی و از بین بردن رنگدانه های ناخواسته و مو استفاده می کنند. این تغییرات کوچک باعث بهبود چشمگیر چشم انداز و شیوه زندگی شما می شود.

جوانسازی پوست با بوتاکس

 

بوتاکس، برای مبارزه با چین و چروک مورد استفاده قرار می گیرند. بوتاکس با مسدود کردن اعصاب که عضلات را متصل می کنند کار می کنند و ظاهر چین و چروک را تسکین می دهند.در واقع یکی از روش های جوانسازی پوست محسوب می شود که با تزریق به ناحیه پیشانی و دور چشم خط و خطوط های آن را از بین می برد .

 

 

 

مزایا و اثرات جانبی

 

بوتاکس موثر بر روی چین و چروک است این چروک های “پویا” که در هنگام حرکت چهره شما ظاهر می شوند.
عوارض جانبی ممکن است: سردرد، کبودی، درد در محل تزریق باشد که جای نگرانی نیست ودر مدت کوتاهی برطرف می شود .

 

جوانسازی پوست با تزریق ژل

تزریق ژل یکی دیگر از مواردی است که باعث جوانسازی پوست می شود که به داخل پوست تزریق می شود و موجب جوانسازی پوست می شود در واقع شما با تزریق ژل می توانید قسمت هایی از صورت که چین و چروک افتاده را پر کنید و در صورتی که خط خنده داشته باشید پر کنید .تزریق شامل ترکیبات ژل و مولکول آب است که هیچگونه خطری برای بیمار ندارد و قابل جذب است البته تزریق ژل به دو دسته تقسیم بندی میشود که شامل ژل های قابل جذب و ژل های دائم هستند که استفاده از ژل های دائم توصیه نمی شود .

بهتر است بدانید ژل های موقت حدود 8 تا 12 ماه ماندگاری دارد و بستگی به شما دارد که ماندگاری چقدر باشد و هر چه از قرار گرفتن در محیط های گرم یا تماس با محیط گرم دوری کنید ماندگاری بهتر خواهد بود .

بیش تر بخوانید
مدت ماندگاری تزریق چربی به صورت

 

جوانسازی پوست صورت با لایه بردارهای شیمیایی

جوانسازی پوست با لایه برداری شیمیایی شامل یک محلول اسیدی از گلیکولیک اسید یا تری کلرواسیتیک اسید است که بر روی پوست مالیده می شود و باعث لایه برداری پوست می شود در واقع با تاثیر گذاشتن بر روی لایه های عمقی می تواند نوعی متفاوت از لایه برداری باشد و هر گونه لکه های پیری ایجاد شده و اسکار های سطحی را از بین ببرد .

 

جوانسازی پوست

 

نکات مهم در جوانسازی پوست

 • سعی کنید هر روز چهره خود را با آب بشویید شست و شوی روزانه باعث می شود پوست همیشه مرطوب باشد و چربی های اضافه از بین برود در نتیجه چین و چروک دیر تر ایجاد شود توجه داشته باشید شست و شوی بیش از حد مناسب نیست زیرا امکان دارد چین و چروک جدید ایجاد کند .طبق نظریه پزشک شست و شوی صورت دو بار در روز کافی است .
 • استفاده از مرطوب کننده با کیفیت بسیار می تواند به جوانسازی پوست کمک کند و از ایجاد شدن چین و چروک جلوگیری کند بهتر است از مرطوب کننده مناسب یک بار در صبح و یک بار در عصر استفاده کنید .
 • از تماس با نور خورشید خودداری کنید .طبق اطلاعات بدست آمده نشان داده شده تماس بیش از اندازه باعث ایجاد چین و چروک بر روی پوست می شود به شما توصیه می شود حتماً از کرم ضد آفتاب استفاده کنید .
 • سیگار نکشید زیرا سیگار یکی از مواردی است که باعث پیری زودرس می شود .
 • از مصرف زیاد الکل خودداری کنید زیر الکل می تواند به رگ های خونی در پوست نفوز کند و موجب آسیب شود به به تدریج موجب آسیب به کبد می شود و در نتیجه باعث ایجاد چین و چروک بر روی پوست می شود و یکی از عامل های مهمی است که با رعایت آن می توانید به پوست خود کمک کنید .
 • آب یکی از مواردی است به شاداب و سرحال بودن پوست کمک بسیاری می کند به شما توصیه می شود تا می توانید آب بخورید تا پوستی سالم و شاداب داشته باشید .
 • طبق مطالعات انجام شده نشان داده شده که مصرف ویتامین ها به خصوص k می تواند بسیار تاثیر گذار بر سلامت پوست باشد و به جوانسازی پوست کمک بسیاری می کند .
 • یکی دیگر از مواردی که به جوانسازی کمک می کند خواب کافی ولازم است بسیاری از افراد که خاطر مشغله کاری که دارند شاید به این مورد کمتر توجه کنند توجه داشته باشید با خواب کافی می توانید موجب جوانسازی پوست شوید در صورتی که خواب کافی نداشته باشید بدن کورتیزول تولید می کند که سلول های پوست را از بین می برد اما در صورتی که خواب شما کافی باشد بدن هورمون رشد انسانی زیادی تولید می کند که باعث شادابی ، ضخیم شدن و انعطاف پذیری پوست می شود بهتر است برای جوانسازی پوست خواب منظم ، تغذیه مناسب داشته باشید .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر گروه مدیریت سایت کلینیک پاسارگاد

admin

مطالب مرتبط

6 thoughts on “جوانسازی پوست و ازبین بردن چین و چروک صورت ، جای زخم و آکنه

 1. شادی - سپتامبر 4, 2018 در 10:30 ق.ظ

  سلام من تو صورتم چال دارم همه کاری کردم میکرودرم ، پانچ و.. ولی خوب نشدم شما چه روشی پیشنهاد میدید ؟

  پاسخ
  • pasargadclinic - سپتامبر 6, 2018 در 7:46 ق.ظ

   ساب سیژن ومیکرو نیدلینگ وکربوکسی تراپی بهتر میشه

   پاسخ
 2. هانیه - سپتامبر 4, 2018 در 10:32 ق.ظ

  من 40 سالمه صورتمو میخوام لیفت کنم می خوام بدونم مادام العمره ؟

  پاسخ
  • pasargadclinic - سپتامبر 6, 2018 در 7:46 ق.ظ

   نه دایمی نیست ۲الی ۳ ساله

   پاسخ
 3. حیدری - سپتامبر 4, 2018 در 10:44 ق.ظ

  من 35 سالمه و احساس م یکنم خیلی پوستم بده خواستم ببینم جوانسازی رو برای چه سنینی انجام میدید؟ من می تونم؟؟

  پاسخ
  • pasargadclinic - سپتامبر 6, 2018 در 7:45 ق.ظ

   بله بهترین سن برای شروع جوانسازی ۳۵ سالگی هست.

   پاسخ

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه
Call Now Button