آراف فرکشنال یا میکرونیدلینگ

آراف فرکشنال یا میکرونیدلینگ

بالارفتن سن روند قابل مهاری نیست . افزایش سن و عوامل محیطی تاثیرات زیادی روی پوست می گذارد . قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید ، پاک نکردن آرایش ، خوابیدن با آرایش بعد از مهمانی یا ترکاندن جوش های روی صورت می تواند به سطح پوست آسیب برساند و جای زخم روی پوست باقی بماند و در نهایت تغییر رنگ پوست شود . در ادامه به طور مفصل به روش های جوانسازی پوست با آر اف فرکشنال و میکرونیدلینگ و تفاوت آنها می پردازیم .

آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال یکی از روش های جوانسازی پوست است که غیر تهاجمی می باشد . در این روش امواج رادیوفرکوئنسی با استفاده از نیدل ها داخل درم پوست آزاد می شوند که باعث کلاژن سازی و سفت شدن پوست می شود .

نحوه انجام آر اف فرکشنال

امواج آر اف به لایه های زیرین پوست برخورد می کنند که ایجاد انرژی در لایه های زیرین پوست باعث سفت شدن پوست ، تولید کلاژن بیشتر و سفت شدن کلاژن های قدیمی پوست می شود . در نتیجه جوانسازی طبیعی را به دنبال خواهد داشت .

فیلم آر اف فرکشنال 

کاربرد آر اف فرکشنال

 • بالابردن ابرو و درمان افتادگی پلک که بعد از یک تا 2 بار استفاده از این روش به وضوح اثر آن را می توان مشاهده کرد .
 • سفت کردن پوست گردن و دستها
 • برطرف کردن چروک های اطراف چشم
 • چروک های سطحی پوست را نیز از بین می برد .
 • برای درمان آکنه فعال و جای جوش هم استفاده می شود . هم جوش های فعال را از بین می برد و هم جای جوش های قدیمی را برطرف می کند .
 • درمان شلی پوست و لیفتینگ پوست
 • درمان تعریق بیش از حد در زیر بغل
 • از بین بردن ترک های پوستی که در اثر زایمان یا کاهش وزن زیادبه وجود می آید .
 • برطرف کردن غبغب

خانم هایی که به دلیل مشکل هورمونی در سن 30 تا 40 سالگی هنوز دارای جوش هستند وقتی برای جوانسازی با آر اف اقدام می کنند احساس رضایت بعد از انجام این روش دارند .

سن انجام آر اف فرکشنال

این روش واکسن جوانسازی هم اطلاق می شود و به تمام افراد بالای 30 سال در صورتی که ممنوعیت های استفاده از این روش را نداشته باشند ، کاملا قابل استفاده است . اما به طور کلی  هیچ محدودیت سنی برای انجام این روش وجود ندارد .

عوارض آر اف فرکشنال

دوره نقاهت کوتاه می باشد و فقط تا یک روز قرمزی مختصری روی پوست وجود دارد که برطرف می شود . به خاطر داشته باشید این روش را حتما در بهترین کلینیک زیبایی یا مطب دکتر متخصص پوست انجام دهید در غیر اینصورت دچار عوارض جبران ناپذیری می شوید .

امروزه با اضافه شدن میکرونیدلنیگ به این سیستم به همراه آر اف فرکشنال تاثیر زیادی روی لیفت صورت و جوانسازی پوست داشته است .برای مشاوره وتعیین وقت قبلی با کلینیک پاسارگاد کلینیک زیبایی در تهران به شماره های 02146017359 – 02146017362 تماس حاصل نمائید. برای ارتباط بیشتر نیز می توانید پیج ایستاگرام ما را نیز دنبال کنید.

میکرونیدلینگ

از میکرونیدلینگ می توان برای برطرف کردن چین و چروک در تمامی قسمت های بدن مانند صورت – گردن – بالای سینه و شانه ها – بازوها – دست ها – پاها – شکم و کمر استفاده کرد .

بیش تر بخوانید
پی آر پی

جهت از بین بردن خطوط و چروک های  ریز پوست از میکرونیدلینگ استفاده می شود .

چروک های پوست صورت سوختگی هایی که از آفتاب و نازک شدن پوست  ، معمولا به علت از دست دادن کلاژن و الاستینی که در پوست موجود است رخ می دهد . میکرونیدلینگ می تواند با منتشر کردن کلاژن و الاستین طبیعی پوست موجب بهبود بخشیدن عوارضی مانند کم شدن خطوط ریز – چروک ها و جای زخم باقی مانده بر روی پوست و در نهایت جوان سازی پوست شود . علاه بر این جمع شدن کلاژن و الاستین کمک شایانی به کشیده شدن پوست و بالا رفتن استحکام می کند . این کار در نازک شدن پوست که به دلیل پیری رخ می دهد جلوگیری می کند و تاثیرات فوق العاده ای دارد .

درمان پیری زودرس پوست

این روش کاملا مثل درمان خطوط و چروک های روی پوست می باشد .

از بین بردن اثر زخم و آثار جراحت

از بین بردن جای زخم شایع ترین کاربرد این روش می باشد . بر اساس تجربه هایی که به دست آمده این موضوع ثابت شده است که میکرونیدلینگ می تواند تمامی جای زخم ها از هر نوعی به جز زخم های کلوئیدی را به بیشترین حد ممکن بهبود بخشد و یا به صورت کامل از بین ببرد . زخم های کلوئیدی یک نوع زائده غیر عادی از بافت زخم هستند که بر روی سطح فوقانی پوست بزرگ و رشد می کنند  .

آثار زخم در واقع بافت غیر عادی است که به علت تولید غیر عادی کلاژن در پوست رخ می دهد  . میکرونیدلینگ پوست این توانایی را دارد که آثار زخم های کهنه و بافت های نواحی آن را رفع کند و کلاژن و الاستین در این قسمت ها را مانند پوست سالم تحریک کند .

آراف-فرکشنال-یا-میکرونیدلینگ

برطرف کردن آثار کشیده شدن پوست

برطرف کردن آثار کشیده شدن پوست نیز در ظاهر مشابه درمان جای زخم می باشد تنها تفاوتی که دارد این است که بر اثر کشیده شدن سریع پوست رخ می دهد . البته درمان و برطرف کردن آن ها هم دشوارتر از جای زخم های معمولی می باشد . بیشتر کسانی که از این روش برای رفع کردن آثار کشیدگی پوست استفاده کرده اند کاملا رضایت دارند و نتیجه بسیار خوبی دریافت کرده اند اما در برابر با درمان جای زخم ها این عمل نیاز به زمان طولانی تری و جلسات بیشتری دارد.

کسانی که آثار عمیقی کشیده شدن بر روی پوست آن ها وجود دارد اصولا با انجام دادن سه تا دوازده جلسه میکرونیدلینگ می توانند نتیجه خوبی دریافت کنند .

درمان ضایعات رنگدانه ای پوست

ضایعات رنگدانه ای به علت اثر تولید غیر عادی رنگدانه ملانین و مشکل در عملکرد سلول های ملانوسیت که وظیفه ساختن ملانین دارند به وجود می آیند . این اختلال بیشتر کسانی را که دارای رنگ پوست تیره هستند را درگیر می کند و ضایعات رنگدانه ای اصولا پس از رخ دادن آکنه جراحت های پوستی و مواجهه دراز مدت با نور آفتاب رخ می دهند . میکرونیدلینگ توسط جدا کردن لایه سطحی پوست و تحریک تولید سلول های سالم ملانسیت به کم شدن ضایعات رنگدانه ای در پوست کمک شایانی می کند .

بیش تر بخوانید
میکرودرم

روش میکرونیدلینگ پوست صورت ، روشی کاملا مناسب می باشد بخصوص برای کسانی که از رنگ تیره پوست برخوردار هستند . این روش موجب از دست رفتن رنگدانه های پوست نخواهد شد .

برطرف کردن لکه های پیری

میکرونیدلینگ کاملا از همان روشی که در درمان ضایعات رنگدانه ای تاثیر دارد می تواند با ریزش لایه سطحی پوست در برطرف کردن لکه های پیری و کم شدن شکل ظاهری آن ها نیز اثرات فوق العاده ای داشته باشد . به علاوه این میکرونیدلینگ باعث بالا رفتن میزان عمل جذب که در ترکیبات فعال موجود در داروهای درمانی که برای افراد استفاده می شود دارد .

درمان نشانه های بیماری روزانه

روزاسه یک بیماری پوستی می باشد که موجب قرمز شدن پوست صورت می شود و قادر  به این است که کلاژن موجود در پوست را خراب کند . نور آفتاب – برخی از مواد غذایی – مشروبات الکلی – متغیر شدن دما و …. می تواند موجب رخ دادن بیماری روزاسه شود . میکرونیدلینگ می تواند توسط افزایش تولید کلاژن در پوست نشانه های بیماری روزاسه را تا بیشترین حد رفع کند .

رفع آکنه

میکرونیدلینگ به وسیله تقویت جذب و کارایی محصولات موضعی که برای درمان آکنه مستقیما بر روی موضع صدمه دیده استفاده می شوند ، در درمان آکنه تاثیرات فوق العاده ای دارد  . این خاصیت میکرونیدلینگ موجب صاف و شفاف شدن پوست خواهد شد . توصیه می شود که جهت درمان آکنه از سوزن هایی که به اندازه 0.25 میلیمتر است  استفاده شود .

بسته شدن منافذ باز پوست

منافذ بزرگ پوست بیشتر بر روی بینی و در نواحی گونه ها رخ می دهد . غلتک دستگاه میکرونیدلینگ می تواند به وسیله تولید کلاژن بیشتر و افزایش ضخامت لایه اپیدرم سبب کم شدن مشکلل ظاهری منافذ  باز بر روی پوست می شود .

درمان ریزش مو

این روش می تواند مشکلات گوناگون ریزش مو مانند آلوپسیا را برطرف کند . طبق تحقیقات انجام شده مشاهده می شود که میکرونیدلینگ بالاترین کارایی را در درمان آلوپسیا که به عنوان طاسی الگوی مردانه شناخته می شود دارد .

آراف فرکشنال یا میکرونیدلینگ
آراف فرکشنال یا میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چه مزیت هایی دارد

 • نتیحه خیلی سریع خود را نشان می دهد و روند بهبودی فقط در روز بعد از اولین جلسه درمانی انجام می شود .
 • هزینه مناسب – و مانند دیگر روش ها هزینه های اصافی ندارد .
 • دوران بهبودی آن بسیار کوتاه می باشد .
 • هیچگونه جراحتی و صدمات جدی بر روی پوست به وجود نمی آید .
 • خون مردگی و عفونت رخ نمی دهد . پوست دچار تغیر رنگ نمی شود و دیگر عوارض پوستی به وجود نمی آید .
 • با میکرونیدلینگ می توان تمامی پوست ها از هر نوعی را درمان کرد .
 • پوست محکم می شود و پوست آن ضخیم تر می شود و هیچگونه آسیبی به لایه اپیدرم نمی رساند .

این عمل چه مقدار زمان  نیاز دارد .

مدت زمان عمل جوانسازی با میکرونیدلینگ بستگی به اندازه نواحی مورد نظر باهم تفاوت دارد و به طور  کامل معمولا  به اندازه  15 تا 30  دقیقه زمان نیاز  دارد .

بیش تر بخوانید
تزریق چربی به روش نانوفت

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

 • بلافاصله پس از انجام عمل میکرونیدلینگ فرد نباید هیچ نوع داروی ضد التهابی مانند ایبوپروفن – موترین یا آدویل استفاده کند . این ترکیبات موجب می شود مشکلایت در فرایند طبیعی ترمیم و بازسازی پوست رخ دهد که برای جوانسازی پوست دست و لیفت صورت بسیار مهم است و نقش اساسی را در این زمینه دارد .
 • در روز عمل : پیش از عمل جوانسازی پوست هیچگونه لوسیون یا مواد آرایشی یا دیگر محصولات نباید استفاده شود . پس از به اتمام رساندن عمل امکان دارد پزشک توصیه کند که از یک پماد تقوت کننده لیپوپپتید یا مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده کرد . جهت پاکسازی صورت خود می توان  شب ها قبل از خواب از شوینده ملایم استفاده کرد .
 • روز اول : در روز پس از انجام جوان سازی بایستی پوست دست و صورت خود را به صورت عادی تمیز کرد و مواد آرایشی یا کرم ها و لوسیون های موضعی دیگر را مطابق معمول استفاده کرد . دقت باید کرد که هرگز از لایه بردارها یا ترکیباتی که دارای اسید گلیکولیک هستند که در شوینده ها موجود است نباید استفاده کرد . چون این مواد می تواند موجب خشک شدن شدید پوست پس از عمل شو.د . هم چنین باید حتما از یک کرم ضد آفتاب با خاصیت حفاظتی  برابر 30 یا بیشتر بر روی پوست خود استفاده کرد  .
 • روزهای دوم تا هفتم : دو روز پس از انجام عمل میکرونیدلینگ جهت جوان شدن پوست دست وصورت پوست خشک و حالت پوسته پوسته شدن به خود می گیرد . این حالت به دلیل افزایش سرعت انتشار سلول های پوست رخ می دهد . در این مدت زمات می توان یک کرم مرطوب کننده معمولی استفاده کرد .
 • اگر پزشک میکرونیدلینگ را در نواحی چشم های شما انجام داده باشد امکان دارد  سه الی چهار روز اندکی خون مردگی دور چشم ها به وجود آید که در این حال می توان آن را با یک آرایش کم پوشاند . پس از چند روز پوست در نواحی مورد عمل ریزش می کنند . البته این ها لایه هایی از پوست هستند که به صورت عادی و طبیعی یک هفته بعد خواهند ریخت . اما میکرونیدلینگ موجب می شود که زودتر به سطح بیایند . در طی این مدت که دوره موقت ریزش پوست به حساب می آید پوست خشک می شود و می ریزید .
 • روز هفتم به بعد : هفت روز پس از انجام عمل میکرونیدلینگ بیشتر بیماران متوجه می شوند که پوستشان حالت لطیف تر و درخشان تری به خود گرفته است .

آراف فرکشنال یا میکرونیدلینگ

امروزه با اضافه شدن میکرونیدلنیگ به این سیستم به همراه آر اف فرکشنال تاثیر زیادی روی لیفت صورت و جوانسازی پوست داشته است . اما دوره نقاهت آر اف فرشکشنال کوتاهتر از میکرونیدلینگ می باشد و فرد تاثیرات را سریعتر مشاهده می کند. همچنین نیاز به مراقبت خاصی در آر اف فرکشنال نیست و خود به خود بهبود می یابد . اما به طور کلی هر کدام از این روش ها تاثیر خوبی روی پوست دارند و با توجه به تشخیص پزشک متخصص از یکی از روش ها یا ترکیب آنها استفاده می شود .

admin

مطالب مرتبط

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۱۱ دقیقه
Call Now Button