آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

به طور کلی لیزر کاربرد فراوانی در زمینه زیبایی و درمانی دارد . از بین بردن چین و چروک و اسکار ، جوانسازی پوست ، از بین بردن موهای زائد از شایع ترین کاربرد لیزر می باشد . حال سوال اینجاست با وجود مزایایی که لیزر دارد عوارضی هم برای فرد دارد ؟در ادامه به عوارض لیزرموهای زائد می پردازیم.

لیزر موهای زائد منجر به سرطان می شود ؟

همانطور که می دانید لیزر دارای اشعه می باشد اما نکته همه اینجاست که این اشعه غیریونیزه می باشد این بدان معناست که ایمن بوده و خطری ندارد .در حالی که اشعه ایکس یونیزه می باشد و عوارضی به همراه دارد . از خطرات یونیزه بودن اشعه اینست که می تواند از سطح پوست عبور کرده و سلول های بدن را نابود کند و در نهایت منجر به سرطان می شود . در حالی که اشعه ی لیزرهایی که برای رفع موهای زائد استفاده می شودباتولید پرتو مناسب منجر به از بین رفتن فولیکول های مو می شود اما به سطح عمقی پوست کاری ندارد . همچنین در این لیزر از طول موج مناسب برای از بین بردن فولیکول های مو استفاده می شود  به طوری که آسیبی به سلول های بدن وارد نمی کند .بنابراین سرطان زا نیست.

بیش تر بخوانید
تزریق بوتاکس پیشانی

آیا-لیزر-موهای-زائد-سرطان-زاست؟

آیا لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی خطری برای خانم ها دارد ؟

لیزر موهای زائد منجر به تخریب فولیکول های مو در ناحیه رشد می شود و هیچ گونه آسیب دیگری به همراه ندارد . در این لیزر از پالس انرژی استفاده شده و خطری برای نواحی حساس مانند ناحیه تناسلی و بیکینی ندارد .

برای مشاوره وتعیین وقت قبلی با کلینیک پاسارگاد کلینیک زیبایی در تهران به شماره های 02146017359 – 02146017362 تماس حاصل نمائید. برای ارتباط بیشتر نیز می توانید پیج ایستاگرام ما را نیز دنبال کنید.

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی میشود؟

یکی از سوالات شایع بخصوص در بین خانم ها اینست که آیا لیزر موهای زائد منجر به ناباروری در آینده می شود ؟ در پاسخ باید گفت اگر طول موج اشعه لیزر به اندازه ای باشد که از فولیکول های عبور کرده و به ارگان های داخلی از جمله ارگان هایی که در باروری دخیل هستند ، برسد و به آنها آسیب برساند منجر به ناباروری می شود .ولی همانطور که گفتیم طول موج اشعه این لیزر به اندازه ای ست که از سطح فولیکول مو عبور نمی کند بنابراین به ارگان های داخلی نیز نمی رسد بنابراین نگرانی برای ناباروری وجود ندارد .

آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد؟

همان طور که اشاره کردیم لیزر روشی ایمن برای از بین بردن موهای زائد می باشد اما ممکن است بعد از آن دچار عوارضی شوید که البته موقت است و از بین می رود از جمله :

  • احساس سوزش خفیف
  • قرمز شدن پوست در اثر آسیب فولیکول مو
  • تغییر رنگ پوست بعد از لیزر که پوست تیره تر یا روشن تر شود .
بیش تر بخوانید
تزریق بوتاکس

نتایج لیزر موهای زائد

بعد از یک یا دو هفته لیزر موهای زائد موهای لیزر شده می ریزد و رشد آن متوقف می شود اما بعد از یک ماه رشد مجدد مو شروع می شود با این تفاوت که موها نازک تر و روشن تر می شود که نیاز به چند جلسه لیزر دارد تا به طور کامل رشد آن متوقف شود.

.

admin

مطالب مرتبط

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button