برداشتن خال

برداشتن خال

خال ها ضایعات پوستی مسطح یا برجسته پوست هستند که روی پوست دیده می شوند که روی پوست دیده می شوند . خال ها معمولا ضایعات قهوه ای رنگ مسطح و صاف ، شبیه به کک و مک هستند . با گذشت زمان ممکن است بزرگتر ، پر رنگ تر و یا برجسته تر شوند .

انواع خال ها

بعضی از خال ها را با عنوان ، خال مادرزادی می شناسیم که حدود یک درصد نوزادان در هنگام تولد، دچار این نوع خال هستند . اندازه این خال ها می تواند از کوچک ، متوسط تا بزرگ متغیر باشد .

برداشتن-خال
برداشتن-خال

خال های بزرگ ممکن است به قدری بزرگ باشند که تمام یا قسمتی از تنه یا اندام را دربربگیرند . خال های کوچک و متوسط ، سرعت رشد کمتری نسبت به رشد نوزاد دارند و با گذشت زمان کوچک می شوند .

خال های دیگری نیز در بدن وجود دارد که می توان به خال های هاله دار ، خال آبی ، خال گوشتی  و .. اشاره کرد . بعضی از انواع خال احتمال سرطانی شدن را دارند . ملانوم ، خطرناکترین سرطان پوستی ، می تواند روی بعضی از خال ها ایجاد شود .

خال های خوش خیم اغلب دارای شکل متقارن ، مدور ، لبه دار ، رنگ یکنواخت و اندازه ای کمتر از 6 میلی متر دارند .

چه نوع خالی را برداریم ؟

بیشتر خال ها خوش خیم و غیر سرطانی هستند و فقط آنهایی نیاز به اقدام های درمانی دارند که به نحوی غیرعادی باشند یا از لحاظ زیبایی ، فرد بخواهد آن را بردارد .هر لکه خالی که به طور ناگهانی دچار تغییراتی در اتدازه ، شکل و یا رنگ و خونریزی ، خارش یا درد شود ، نیاز به بررسی بیشتری دارد . همچنین باید مراقب خال های بعد از 20 سالگی بود .

اگر متخصص پوست تشخیص داد که خال از نظر بالینی ، کاملا خوش خیم است ، با احتیاط فراوان می تواند از لیزرهای لایه بردار برای برداشتن خالکوبی استفاده کندبرای مشاوره وتعیین وقت قبلی با کلینیک پاسارگاد کلینیک زیبایی در تهران به شماره های 02146017359 – 02146017362 تماس حاصل نمائید. برای ارتباط بیشتر نیز می توانید پیج ایستاگرام ما را نیز دنبال کنید.

روش های برداشتن خال

  1. جراحی
بیش تر بخوانید
کربوکسی تراپی

در این روش برشی بر روی پوست زده و خال برداشته می شود سپس محل برش بخیه زده می شود . برای این جراحی حتما به کلینیک زیبایی یا متخصص پوست مراجعه کنید .

  1. بیوپسی پانچ

این روش برای خال های پوستی کوچک استفاده می شود .

  1. لیزر CO2

اگر متخصص پوست تشخیص داد که خال از نظر بالینی ، کاملا خوش خیم است ، با احتیاط فراوان می تواند از لیزرهای لایه بردار برای برداشتن خالکوبی استفاده کند . استفاده از لیزری که برای برداشتن خالکوبی استفاده می کنند ، به هیچ وجه برای برداشتن خال مناسب نیست. زیرا فقط رنگ فعال را از بین می برد و سلول خال باقی می ماند و اگر روزی سرطانی شود ، تشخیص آن بسیار سخت خواهد بود.

بهترین روش برداشتن خال

بهترین و عملی ترین راه برای برداشتن خال ، جراحی و خارج کردن کل خال از چربی زیرجلدی و سپس دوختن پوست با بخیه است . اگر جراح ماهر باشد ، این کار به زیبایی لطمه نمی زند . روش دیگر تراشیدن ضایعه با تیغ جراحی است . برای برداشتن خال از روش های غیر جراحی ، مثل سوزاندن با دستگاه و یا برخی اسیدها هم استفاده می شود .

مطالب مرتبط با این مقاله :

آر اف فرکشنال 

پی آر پی

مزوتراپی

میکرودرم

admin

مطالب مرتبط

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button