بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

چشم ها یکی از نقاط مهم در بدن می باشد که علاوه بر مزایای فراوانی که دارد در زیبایی صورت نقش مهمی دارند . با بالا رفتن سن تغییراتی در پلک پایین ایجاد می شود  که این تغییرات می تواند قسمت پوست ، عضله و بافت های عمقی را می تواند درگیر کند . افرادی که جوانتر هستند ممکن است دارای چین و چروک زیادی در اطراف چشم داشته باشند . برای برطرف کردن این مشکل عمل بلفاروپلاستی یا جراحی پلک پایین انجام می شود .

بلفاروپلاستی
بلفاروپلاستی

روش های بلفاروپلاستی

این جراحی به دو دسته تقسیم می شود :

  1. جراح از طریق داخل چشم به فضای چشم راه پیدا می کند که بدون اینکه برشی در خارج از چشم و در صورت ایجاد کند، عمل زیبایی انجام می شود . این عمل در مورد افرادی است که پوست اضافه ندارند . در افراد جوان که تنها چین و چروک در زیر چشم دارند و افتادگی پلک ندارند این روش مناسب می باشد .
  2. در صورتی که فرد پوست اضافه داشته باشد با برش باید جراحی صورت گیرد تا پوست اضافه برداشته شود.

سن انجام عمل بلفاروپلاستی

این جراحی باید از سن میانسالی به بالا معمولا انجام می شود . البته مواردی وجود دارد که در سنین پایین تر انجام دهیم . گاهی برخی جراحان در این عمل پوست پلک بالا را برمی دارند . در این افراد ابرو هایشان پایین تر از موقعیت خودشان قرار گرفته است . بنابراین با برداشتن پوست پلک بالا ابرو در همان موقعیت پایین فیکس می شود که این نشان از عدم تبحر و تجربه کافی جراح دارد .

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک یکی از جراحی های زیبایی است که در کلینیک پاسارگاد با پلاسما انجام می شود. برای مشاوره وتعیین وقت قبلی با کلینیک زیبایی در غرب تهران به شماره های 02146017359 – 02146017362 تماس حاصل نمائید. برای ارتباط بیشتر نیز می توانید پیج ایستاگرام ما را نیز دنبال کنید.

تتو زدن بعد از جراحی پلک

تا زمانی که تورم و زخم های جراحی بهبود نیافته تتو کردن ممنوع است . معمولا بعد از گذشت 2 هفته از جراحی می توان تتو کرد .

بیش تر بخوانید
جوانسازی پوست و ازبین بردن چین و چروک صورت ، جای زخم و آکنه

بلفاروپلاستی و کاهش بینایی

از جمله سوالاتی که بیمارن می پرسند اینست که آیا بلفاروپلاستی باعث کاهش بینایی می شود ؟ جواب منفی است زیرا در این جراحی جراح با کره چشم کاری ندارد .

تورم بعد از جراحی پلک

تورم بعد از بلفاروپلاستی طبیعی است و برای کاهش این مشکل به مدت 48 ساعت از کمپرس یخ در ناحیه جراحی شده استفاده کنید . برای این کار در روز جراحی هر نیم ساعت یکبار کمپرس یخ را بیست دقیقه روی محل قرار دهید ، روز دوم هر یک ساعت و روز سوم هر دو ساعت از کمپرس یخ استفاده کنید .

مراقبت های بعد از جراحی افتادگی پلک

  • سعی کنید تا 48 ساعت بعد از جراحی از اقداماتی که بر چشم فشار می آورد مانند سرفه کردن ، زور زدن ، ورزش های سنگین ، بلند کردن اجسام سنگین اجتناب شود .
  • در صورت خونریزی محل جراحی ، گاز استریل را به مدت 5 تا 10 دقیقه روی محل به آرامی فشار دهید تا خونریزی متوقف شد .
  • در صورت تجویز دارو توسط پزشک داروها را به موقع مصرف کنید .

مطالب مرتبط با این مقاله :

لیفت ابرو 

لیفت صورت

تزریق چربی 

تزریق بوتاکس

 

admin

مطالب مرتبط

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button