تزریق بوتاکس برای خط اخم

تزریق بوتاکس برای خط اخم

آیا تزریق بوتاکس به طو دائمی خطوط اخم را از بین می برد ؟ آیا بوتاکس خط اخم عوارضی دارد ؟ هزینه بوتاکس برای از بین بردن خط اخم چقدر است ؟ بعد از تزریق بوتاکس تورم ایجاد می شود ؟ با ما در ادامه همراه باشید .

آناتومیک خطوط اخم

خطوط عمودی بین دو ابرو در اثر انقباض دو عضله جفت چین دهنده ابرو ایجاد می گردند و خطوط افقی بدنبال انقباض عضله ( که در مرکز قرار گرفته است ) بوجود می آیند . منشا عضلات چین دهنده ابرو از لبه سوپرااربیتال استخوان فرونتا است که وارد پوست منطقه یک سوم میانی ابرو می گردد . منشا عضله procernus از استخوان بینی است که وارد پوست ناحیه گلابلا یا منطقه میانی پیشانی می گردد . گرچه این آناتومی واضح است اما گاهی تغییرات آناتومیک مختصری در هنگام تغییر چهره مشاهده می شود . نوع الگوی قرار گیری واضح عضله چین دهنده ابرو وجود دارد . به شکل مستقیم در طول ابروها یا به شکل عمودی تر و به صورت V شکل .

برای مشاوره وتعیین وقت قبلی با کلینیک پاسارگاد کلینیک زیبایی در تهران به شماره های 02146017359 – 02146017362 تماس حاصل نمائید. برای ارتباط بیشتر نیز می توانید پیج ایستاگرام ما را نیز دنبال کنید.

درمان خط اخم با تزریق بوتاکس

از بوتاکس ها بطور شایعی جهت درمان خطوط عمودی بین دو پلک استفاده می شود . امروزه تنها کاربردی که از بوتاکس ، دیسپورت ، زئومین استفاده می شود ، همین مورد است که توسط FDA امریکا تایید شده است .

بیش تر بخوانید
تزریق فیلر

نکته ای که وجود دارد اینست که فرد تزریق کننده تنها نباید بر پایه تکنیک ثابت تزریق عمل کند . وی باید نگاه کاملی به پوست ( در هنگام تغییر چهره ) بیاندازد تا محل عضله و نقش آن در ایجاد چین و چروک ها در هنگام انقباض را مشخص نماید .

عکس تزریق-بوتاکس-برای-خط-اخم
عکس تزریق-بوتاکس-برای-خط-اخم

روش انجام تزریق بوتاکس برای خط اخم

از بی حسی موضعی برای تزریق بوتاکس در ناحیه خط اخم می توان استفاده کرد . گرچه می توان تزریق بدون بی حسی را تحمل نمود . متخصص پیش از تزریق از بیمار می خواهد اخم کند . با نگاه کردن به پوست سعی می کند اندازه ، قدرت و محل عضلات چین دهنده ابرو و procerus را تعیین کند . از آنجا که عضلات چین دهنده ابرو در خارج به پوست متصل می گرند ، متخصص می بایست جهت تعیین حد خارجی عضلات به فرورفتگی پوست در هنگام اخم کردن توجه کند .

فیلم تزریق بوتاکس خط اخم

برای از بین بردن خط اخم چند دوز بوتاکس مورد نیاز است ؟

دوز معمول مورد استفاده در این ناحیه 20 تا 30 واحد از  بوتاکس یا 50 تا 80 واحد از دیسپورت می باشد . ولی تجربه نشان داده که در برخی بیماران با تزریق 10 واحد نتایج مطلوبی حاصل می شود در حالی که در سایرین ( اغلب مردان ) جهت حصول نتیجه مطلوب نیاز به دوزهای بسیار بیشتری می باشد . محل تزریق می بایست دست کم یک سانتیمتر با لبه فوقانی اربیت فاصله داشته باشد تا خطر افتادگی ( پتوز ) پلک فوقانی کاهش یابد . تزریقات در بطن عضله صورت می گیرد . سعی کنید تا به پریوست استخوان برخورد نکنید چرا که این کار با سردرد پس از تزریق همراه است.

بیش تر بخوانید
مراقبت های قبل و بعد پاک کردن تاتو با لیزر

عوارض تزریق بوتاکس برای خط اخم

تزریق بوتاکس جهت رفع خطوط اخم ممکن است منجر به افتادگی پلک فوقانی شود که تا دو هفته پس از تزریق مشاهده می شود و امکان دارد 2-4 هفته به طول انجامد ولی جای نگرانی نیست و خود به خود برطرف می شود .

admin

مطالب مرتبط

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button