تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

بوتاکس نوعی سم می باشد که خیلی قوی و خطرناک است به طوری که اگر وارد بدن شود باعث مرگ انسان می شود. اما امروزه از این نوع سم برای درمان بیماری ها و زیبایی استفاده می شود . طبق بررسی های انجام شده با استفاده از این نوع سم بیش از 50 نوع بیماری قابل درمان است . استفاده از این بوتاکس برای زیبایی شایع تر می باشد .

تزریق بوتاکس
تزریق بوتاکس

کاربرد تزریق بوتاکس

از انجائیکه بوتاکس باعث از کار انداختن ماهیچه ها به صورت موقت می شود با تزریق آن به نواحی صورت خطوط و چین و چروک برطرف می شود. با بالارفتن سن حرکات عضلات صورت بیشتر شده و بهتدریج باعث ایجاد خطوط در صورت می شود.

نواحی تزریق بوتاکس

بوتاکس در نواحی که دارای خطوط عمیقی می باشد تزریق می شود. قسمت پیشانی که بین دو ابرو خطوطی به نام خط اخم گفته می شود بیشتر برای تزریق انتخاب می شود . خطوط اطراف چشم که به صورت ریزی می باشد نیز با این روش مناسب می شود. نکته جالب اینست که با تزریق بوتاکس می توان اطراف ابرو را به سمت بالا برد که تاثیر چشمگیری در زیبایی فرد می گذارد .

تزریق بوتاکس در گردن

در ناحیه زیر گردن ماهیچه ای به نام پلاتیسما وجود دارد که با بالارفتن سن منقبض شده و ضخیم تر می شود. که این عامل باعث ایجاد خطوط برآمده در دو طرف خط میانی گردن می شود . با تزریق بوتاکس در این ناحیه عضلات سفت تر شده در نتیجه فرد جوانتر می شود.

بیش تر بخوانید
لیزر موهای زائد برای پوست های سبزه

آیا همه افراد می توانند تزریق بوتاکس بوتاکس کنند ؟

همه افراد می توانند بوتاکس انجام دهند. افرادی که دارای بیماری های خاص مانند دیابت ، فشارخون بالا دارند پزشک را در جریان بگذارند ولی به طور کلی بوتاکس تاثیری بر این نوع بیماری ها ندارد.

تاثیر بوتاکس

برخلاف تصور افراد تاثیر بوتاکس به سن افراد ربطی ندارد و همه افراد بالای 20 سال می توانند از این روش استفاده کنند. بندرت در برخی افراد این روش تاثیری ندارد .

عوارض بوتاکس

بوتاکس در صورتی که از مواد با کیفیت خوب و در شرایط مناسب انجام شود عوارضی برای فرد ندارد . در برخی موارد امکان آلرژی یا ضعف جسمی مشاهده می شود که موقت بوده و برطرف می شود . در صورتی که تزریق  :

  • در ناحیه ای مناسب تزریق نشود .
  • بیش از حد تزریق شود .
  • کیفیت بوتاکس مناسب نباشد .

عوارضی مانند افتادگی پلک ، افتادگی دو گوشه دهان ، مشکل در بلعیدن می شود که در اینصورت به پزشک متخصص مراجعه کرد . البته این عوارض بعد از گذشت 2 الی 3 ماه برطرف می شود و جای نگرانی نیست .

.

admin

مطالب مرتبط

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button