تزریق ژل به لب

تزریق ژل به لب

در دنیای امروز و به خصوص نسل جوان در شکلی خاص،  به اندام و زیبایی چهره خود اهمیت ویژه ای نشان می دهند. به طوری که برای خود الگو هایی با معیار های موردی قرار داده و به این دلیل که مورد پذیرش جامعه قرار گیرند حاضر به تغییراتی در شکل ظاهری خود شده اند.

به اعتقاد برخی، زیبایی ظاهری رابطه معناداری با ویژگی های شایسته اخلاقی و باطنی دارد. به طوری که آنها باورداند با صورت زیباتر اعتماد افراد بیش تری را نسبت به خود جلب کرده و محبوبیت آن ها افزایش خواهد یافت. این باور ریشه در داستان ها و نقوش بازمانده از نسل های پیش از ما دارد. آنان صورت موجودات روحانی را زیبا و با معیارهای مشخصی توصیف می کردند.

این باور عمومی به خصوص در زنان و دختران آنان را ترغیب می کند که فرم صورت و اندام خود را به شکل پذیرفته شده اجتماع و الگوهای مدرن، تغییر و بازنمایی کنند. تزریق ژل لب یکی از را ه های رسیدن به معیار های زیبایی است.

تزریق ژل لب
تزریق ژل لب

انواع ژل های لب

  1. طبیعی: . ژل های طبیعی همچون هیالورونیک اسید دارای نتایج سریع هستند، اما به سرعت شکسته و توسط بدن جذب می شوند. دوام ژل های طبیعی از 3 تا 8 ماه است. این ژل ها واکنش آلرژیک کمتری در بدن ایجاد می کنند. خطر این نوع ژل ها شامل توده شدن و یا حرکت آنها به نقاط دیگر است. هر چند چنین مشکلی به ندرت رخ می دهد. این نوع ژل در مارک ها و کیفیت های مختلفی در بازار  موجود است.
  2. مصنوعی: ژل های مصنوعی همانند ژل های طبیعی شکسته نمی شوند. هر چند این ژل ها نیمه موقت محسوب می شوند، اما نتایج آن بسیار زود گذر است. خطر این ژل ها همانند ژل های طبیعیست با این تفاوت که مشکل آنها دو چندان است، چرا که جذب نمی شوند.
بیش تر بخوانید
تزریق چربی

تزریق ژل لب درد داره؟

این نوع تزریق بر خلاف باور عموم به علت استفاده از لیدوکائین در ناحیه کاملاً بدون درد می باشد. این فیلر ها اگر با کیفیت مناسبی تهیه گردند، تقریباً بدون عوارض خواهند بود. همچنین فرد می بایست آشنایی کاملی با آناتومی ناحیه تزریق داشته باشد بنابراین حتماً به پزشک متخصص جهت انجام تزریق ژل لب مراجعه گردد تا در  صورت بروز عارضه بلافاصله با آن مقابله شود. این نوع مواد به راحتی داخل مطب قابل استفاده می باشند. تزریق در نواحی مختلف صورت بر خلاف نظر عموم دارای پروسه پیچیده ای می باشد. پیش از تزریق حتماً می بایست مستند سازی و  فتوگرافی هایی که از بیمار صورت می گیرد، مورد آنالیز و کند و کاو قرار داده شود.

موارد منع تزریق

اختلالات انعقادی و داروهایی که منجر به خونریزی شود.

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

از بیمار درخواست می شود تا مایعات فراوان مصرف کند و به هیچ عنوان از کمپرس سرد استفاده نگردد، چرا که خونرسانی منطقه تزریق را با مشکل مواجه خواهد نمود.

فیلم تزریق ژل لب

عوارض تزریق ژل

عوارض ناشی از تزریق ژل در لب عبارتند از:

  1. قرمزی خفیف
  2. تورم
  3. کبودی و درد خفیف

مطالب مرتبط با این مقاله :

تزریق فیلر

تزریق ژل گونه

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس پیشانی 

زاویه دار کردن صورت

admin

مطالب مرتبط

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button