جراحی بینی

 جراحی بینی

اولین قدم در عمل جراحی بینی مشاوره با بیماری متقاضی عمل جراحی رینوپلاستی می باشد. جراح در مورد مشکلات بویایی ، تنفسی و شکل ظاهری بینی سوالاتی می پرسد و درباره شرح حال و گذشته و علائمی که بیمار داشته دقت لازم را می کند و بعد خود جراح شرح حالی تهیه می کند و با توضیحات بیمار تطبیق داده می شود. قدم بعدی معاینه ی ظاهر و داخل بینی است.

معیارهای عمل جراحی بینی

برای ظاهر بینی جراح ملاک ها و اندازه گیری هایی دارد که بینی باید در تناسب با سایر قسمت های صورت و اجزای صورت باشد و در مرحله بعدی معاینه ، نوبت به معاینه داخل بینی می رسد .معاینه داخل بینی شامل موقعیت قرار گرفتن تیغه بینی است که دارای انحراف می باشد یا خیر و شاخک های بینی که بزرگ هستند یا خیر و یا سر راه تنفس را مسدود شده است یا خیرو همچنین توده ها و پلیپ هایی که ممکن است در اثر آلرژی یا نئوپلاسما در داخل بینی وجود داشته باشد. معاینه داخل بینی حائز اهمیت است به این منظور که عمل جراحی داخل بینی و یا انحراف واصلاح انحراف تیغه بینی همزمان با این عمل زیبایی صورت می گیرد قدم بعدی درخواست و دریافت کمک از پاراکلینیک می باشد و بعد از آن سی تی اسکن تشخیصی از بیمار خواسته می شود در این اسکن سینوس ها و اجزای داخل بینی بررسی می شود و مشکلاتی که در شرح حال و یا معاینه توسط پزشک گرفته شده و از نظر پزشک پنهان مانده است در سی تی اسکن پیدا می شود و جراح بر روی آن تاکید می کند و برای بیمار توضیح داده می شود که این مسائل نیز در طی عمل جراحی باید برطرف شود در مورد عمل بینی مسئله ایی که وجود دارد خواسته ایی است که بیمار از پزشک دارد و مسئله دیگر اصول علمی است که پزشک بر پایه آن بیمار مورد جراحی بینی قرار می گیرد و پزشک نباید تحت تاثیر خواسته بیمار قرار بگیرد چون بیمار خواسته هایی دارد که تحت تاثیر از فرهنگ عمومی و شایعاتی است که در بین مردم رایج است و چون مطالعه ایی در باره جراحی بیمار وجود ندارد و اصول آن را نمی دانند ممکن است درخواست هایی از پزشک داشته باشد که با اصول علمی منطبق نباشد بنابراین پزشک با در نظر گرفتن خواسته های بیمارو تطبیق دادن آن با اصول علمی باید به عمل جراحی بپردازد و باید جراحی بینی بر اساس اصول مبتنی بر کتب علمی و تمام مسائلی که در آموزش رینوپلاستی گذرانده شده انجام بگیرد.

بیش تر بخوانید
آیا تزریق ژل لب درد دارد؟

انواع عمل جراحی بینی

عمل بینی با دو روش باز و بسته قابل انجام است. جراحی بینی بسته ساختار بینی را با برش هایی داخلی تغییر می دهد و رینوپلاستی باز یک برش اضافه تر درپایه بینی بین سوراخ های بینی دارد. توضیح  درباره ساختار داخلی بینی باعث فهم بیشتر این مطلب می شود. قسمت بالایی بینی را پل بینی می نامند که بیشتر از استخوان تشکیل شده است بخش میانی و پایینی بینی توسط غضروف حفاظت می شود. پشت بینی ناحیه ایی است که از غضروفی استخوان تشکیل شده است. غروف بخش پایینی بینی را غضروف پره بینی می نامند که تعیین کننده شکل و ظاهر نوک بینی است .لایه نازکی از غضروف به نام تیغه بینی دو قسمت بینی را از وسط جدا می کند. کلوملا بافتی است که بین سوراخ های بینی در پایه  بینی قرار گرفته است جراحی رینوپلاستی را میتوان توسط بیهوشی عمومی انجام داد که باعث می شود که شما در حین جراحی خواب باشید به جای این روش ممکن است بیهوشی موضعی به همراه داروی آرامبخش برای بیمار استفاده شود. در این روش بینی و ناحیه اطراف آن بی حس می شود و داروی آرام بخش شما را در حالت استراحت قرار می دهد. قبل از ایجاد برش ها پزشک معمولا با رسم خطوط راهنمای کوچکی روی بینی و اطراف بینی ، محل برش ها را تعیین می کنند.

در کلینیک پوست و زیبایی پاسارگاد از جدییدترن و پیشرفته ترن روش برای جراحی بینی استفاده می شود . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02146017359 – 02146017362 تماس بگیرید. برای ارتباط با این کلینیک به آدرس تلگرام و اینستاگرام مراجعه کنید.

 

نحوه انجام عمل جراحی بینی

برای شروع یک عمل جراحی بینی باز یک برش کوچک در قسمت کلوملا پایه بین ایجاد می شود که در امتداد آن برش هایی در داخل هر یک از سوراخ های بینی ایجاد می شود تا چهارچوب بینی را در معرض دید قرار دهد.در رینوپلاستی بسته جراح عموما دو برش کوچک در داخل هر سوراخ بینی ایجاد می کند تا به غضروف و استخوان دسترسی پیدا کند .در بیمارانی که نوک بینی پهن و پیازی شکل دارند جراح ممکن است بخشی از عضروف قسمت پره ی بینی را بردارد تا آن را کوچکتر نماید.

admin

مطالب مرتبط

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button