لیپوماتیک

لیپوماتیک

امروزه این روش از تخلیه ی چربی گسترش چشم گیری پیدا کرده است. نتیجه دهی رضایت بخش این روش نسبت به عمل ساکشن و یا لیپولیزر مورد توجه بسیارحائز اهمیت است.در روش های لیپولیزر و لیپو ساکشن امکان عوارض قلبی وجود دارد که این مشکل محققان را به فکر ابداع روش های نوین با پایین ترین حد از عوارض، وا داشته است.در لیپوماتیک فرد بصورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی تحت درمان قرار می گیرد و حتی در طی یک جلسه مقدار زیادی از حجم چربی بدن آن تخلیه می شود.بنابر این در حین عمل لیپوماتیک که با بی حسی موضعی ویا بیهوشی عمومی طبق درخواست بیمار انجام می پذیرد، دردی بیمار را درگیر نمی کند و دردهای بعداز لیپوماتیک را با تجویز های پزشک می توان کنترل کرد.

لیپوماتیک
لیپوماتیک

مزایای استفاده از روش لیپوماتیک

  • لیپوماتیک نسبت به سایر روش های دیگر از سطح ایمنی بالایی برخوردار است و امکان ایجاد آمبولی و عفونت در مناطق خروج چربی، وجود ندارد.
  • بدلیل استفاده نکردن از حرارت و اشعه برای خارج کردن چربی در این روش پوست بدن آسیب نمی بیند، همچنین با این روش پوست افتادگی پیدا نمی کند و سفت تر می شود.
  • در این روش آسیبی به چربی های خارج شده از بدن وارد نمی شود و می توان بعد از سانتریفیوژ کردن، از آن برای رفع عیوب و ایجاد زیبایی در مناطق دیگر از بدن که چین و چروک دارد استفاده کرد.

(همچنین از این چربی ها به منظور برآمده کردن و برجسته سازی مناطقی مانند: لب – گونه – سینه و باسن نیز استفاده می کنند.)

  • استفاده از این روش کمترین میزان کبودی و التهاب و درد را همراه دارد.
  • یکی از نکات قابل توجه و جالب این روش از تخلیه ی چربی این است که کاهش سایز حتی مدت ها بعداز عمل ادامه می یابد و این امر سبب رفع سلولیت می شود.
  • اثراین روش لاغری موضعی بلافاصله بعداز عمل قابل مشاهده است و یکی از روش های سریع تخلیه ی چربی محسوب می شود.
نتیجه دهی رضایت بخش این روش نسبت به عمل ساکشن و یا لیپولیزر مورد توجه بسیارحائز اهمیت است. برای مشاوره وتعیین وقت قبلی با کلینیک پاسارگاد کلینیک زیبایی در غرب تهران به شماره های 02146017359 – 02146017362 تماس حاصل نمائید. برای ارتباط بیشتر نیز می توانید پیج ایستاگرام ما را نیز دنبال کنید.

Contents

بیش تر بخوانید
درمان تعریق زیاد

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

یکی از سوال های متدوال و رایج بیماران راجع به این روش، در مورد مدت ماندگاری این روش است.

عمل لیپوماتیک تاثیر مستقیم و زیبایی بر اندام دراثر تخلیه ی چربی می گذارد اما مراقبت های فردی بعداز عمل سبب ماندگاری هرچه بیشتر این تاثیرات می شود.

تحرک و انجام فعالیت های جسمانی (ورزش) بطور مناسب و متناوب امکان برگشت چربی را به تعویق می اندازد. همچنین اصلاح عادات غذایی بعد از این عمل نتیجه ی مثبت حاصل از عمل را تقویت می کند.

آمبولی بعد از لیپوماتیک

یکی از سوالات شایعی که بسیاری از افراد درباره لیپوماتیک می پرسند اینست که بعد از این جراحی امکان آمبولی وجود دارد ؟ در پاسخ به این افراد باید گفت بسیار از پزشکان به بیماران درباره عوارض احتمالی اطلاعاتی نمی دهند . در صورتی که باید بدانید بعد از تمام جراحی ها مخصوصا در افراد با وزن بالا ممکن است آمبولی ایجاد می شود . نکته ای که در این خصوص وجود دارد اینست که این عمل باید توسط جراح انجام شود . تبلیغات زیادی که مخصوصا درباره وجود دارد باعث می شود افراد به کلینیک هایی مراجعه کنند که در این زمینه تخصص ندارند . مراجعه به افرادی با عناوین پزشک عمومی ، تکنسین ها ، متخصص زنان ، متخصص بیهوشی باعث می شود عوارض این عمل را افزایش دهد .

به جرات می توان گفت تمامی مرگ و میر ، عوارض ، آمبولی در مواردی اتفاق افتاده که این جراحی در کلینیک های غیر مجاز یا در مطب ها انجام شده است . لیپوماتکیک باید در بیمارستان های مجهز انجام شود .

بیش تر بخوانید
پی آر پی

آیا لیپوماتیک باعث کاهش وزن می شود ؟

باید توجه داشت که لیپوماتیک به منظور کاهش وزن انجام نمی شود در واقع این عمل برای از بین بردن چربی های موضعی و کاهش سایز انجام می شود . نکته ای که در این خصوص وجود دارد اینست که فرد باید شرایط لازم را برای این عمل داشته باشد . بیمار با توده بدنی بالای 35 ( وزن و قد طبق توده بدنی باید متناسب باشد ) باشد برای این جراحی مناسب نیست . برای این افراد معمولا توصیه به جراحی های دیگر نظیر کوچک کردن معده می شود .

برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک

نکته مهم اینست که حتما باید سبک زندگی فرد بعد از لیپوماتیک تغییر کند . فرد باید روزانه 45 دقیقه تا یک ساعت ورزش کند. همچنین فرد باید غذای کم کالری استفاده کند و الگوی زندگی تغییر کند وگرنه نتیجه رضایت بخشی از عمل حاصل نمی شود .

مزایای لیپوماتیک

نیاز به پوست کشی و جراحی زیبایی شکم ( ابدومینوپلاستی) با این جراحی کاهش می یابد .

اگر بعد از انجام لیپوماتیک پوست اضافه داشتید با جراحی ابدومینوپلاستی قابل درمان است و راحتتر از عمل اصلی است.

مطالب مرتبط با این مقاله :

لیپولیز 

جراحی زیبایی شکم

admin

مطالب مرتبط

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button