مزوتراپی

مزوتراپی

همان طور که می دانید استفاده از شامپوهای گران قیمت و قرص ها تاثیر چندانی در رویش مو ندارد . ولی موادی که در مزوتراپی است با تزریق در محل مورد نیاز باعث رشد مو می شود. این روش یکی از بهترین روش ها برای افرادی که تازه ریزش مو پیدا کرده اند . این روش بدون درد بوده و در کمترین زمان انجام می شود .

مزوتراپی
مزوتراپی

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی دارای ریشه یونانی می باشد که از دو کلمه مزو به معنای میانی و تراپی به معنای درمان تشکیل شده است . علت نامگذاری این روش به این دلیل است که مواد و ویتامین هایا اسید های آمینه را  به لایه میانی پوست تزریق می شود . این روش حدود 60 سال قبل توسط دکتر میشل پیستور بنیان گذاری شد . در این روش داروهای خوراکی بیمار از طریق موضعی به محل مورد نظر به ریشه مو تزریق می شود . این روش را می توان دستی یا به کمک دستگاه مزوگان انجام داد که در تزریق با مزوگان دقت در عمق و مقدار تزریق بیشتر می شود .

موادی که در مزوتراپی است با تزریق در محل مورد نیاز باعث رشد مو می شود.برای مشاوره وتعیین وقت قبلی با کلینیک زیبایی در تهران به شماره های 02146017359 – 02146017362 تماس حاصل نمائید. برای ارتباط بیشتر نیز می توانید پیج ایستاگرام ما را نیز دنبال کنید.

مزوتراپی مو

مزوتراپی با استفاده از موادی مانع از ریزش موی سر می شود و بعد از مدتی باعث تحریک رویش مو می شوند . این مواد مستقیما در پیاز مو وارد می شود . یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از ریزش و افزایش رویش مو است .

موارد منع مزوتراپی

در صورتی که فرد مشکلاتی به شرح ذیل را داشته باشد باید از انجام مزوتراپی خودداری کند :

·       زحم های مخاطی یا ضایعات پوستی وجود داشته باشد

بیش تر بخوانید
همه چیز درباره میکرونیدلینگ

·       فرد باردار و یا در مرحله شیردهی باشد

·       داروهای ضد انعقاد مصرف می کند

·       مبتلا به سرطان های فعال ، نارسایی قلبی ، بیماری های کبد و کلیه

کاربرد مزوتراپی

از مزوتراپی می توان در کنار روش های درمانی دیگر کمک گرفت . این روش راهی مستقیم برای تحویل دارو به پوست می باشد . از دیگر کاربردهای این روش جوانسازی پوست و پیشگیری از پیری پوست می باشد . مهمترین کاربرد این روش برای جلوگیری از ریزش مو می باشد که بر اساس کاربرد آن نحوه تزریق متفاوت می باشد . اگر ریزش مو ناحیه ای باشد ، مزوتراپی کورتون انجام می شود و اگر ریزش مو آندروژنتیک باشد از ترکیبات دارویی آنتی آندروژن یا ضد هورمون مردانه استفاده می شود . البته افرادی که قبلا مانوکسیدین تزریق کردند و حساسیت داشته اند حتما به پزشک خود اطلاع دهند تا از این ماده در تزریق استفاده نشود .

مزوتراپی لاغری

ازموارد دیگر کاربرد مزوتراپی کاهش چربی در ناحیه غبغب می باشد یا برای رفع چربی های نامنظمی که در سلولیت وجود دارد . این دارو به تجزیه دارو و رفع آن کمک می کند . نکته ای که وجود دارد اینست که نباید حجم زیادی از این مواد برای این مورد تزریق شود .

هزینه مزوتراپی

یکی از مزایای این روش آنست که مواد مورد نیاز برای رشد مو مستقیم به لایه میانی پوست می رسد . در صورتی که در سایر روش ها داروهایی که به صورت موضعی بر روی سطح پوست استعمال می شود ممکن است به لایه های عمقی پوست نفوذ نکند و جذب پوست نشود .

مطالب مرتبط با این مقاله :

بیش تر بخوانید
عمل چال گونه

کاشت مو طبیعی 

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش FUT

کاشت ابرو

 

admin

مطالب مرتبط

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button