میکرودرم

میکرودرم

میکرودرم یکی از روش های جوانسازی پوست می باشد که بدون جراحی و بی خطر است . در این روش سلول های مرده از سطح پوست برداشته می شود . همچنین بعد از لایه برداری از پوست باعث تولید کلاژن می شود که منجر به شاداب شدن آن می شود . با تولید کلاژن ها لکه ها ، خطوط ، تیرگی ها برطرف می شود. در صورتی که جلسات متوالی و پی در پی باشد درمان موثر بوده و ماندگاری آن بیشتر می باشد در ادامه به طور مفصل درباره این روش درمان می پردازیم .

میکرودرم
میکرودرم

انواع میکرودرم

 1. میکرودرم ابریژن با نوک الماسی

در این روش از وسیله ای که دارای نوک الماسی و ظریف می باشد استفاده می شود که برای نقاط حساس در پوست است . این نقاط اطراف چشم است همچنین برای پوست های حساس و خشک از این روش استفاده می شود . در میکرودرم ابریژن بانوک الماسی سلول های مرده پوست مکیده می شود و پاکسازی پوست انجام می شود.

 1. میکرودرم ابریژن کریستالی

در این روش با وسیله ای مخصوص کریستال هایی از جنس اکسید آلومنیوم به سطح پوست اسپری می شود . این کار باعث می شود لایه ای از سلول های مرده تراشیده و خراشیده شود . میزان این لایه برداری به تشخیص پزشک متخصص پوست بستگی دارد . دستگاه مجهز به دو کانال می باشد که همراه با لایه برداری ، لایه تراشیده شده را به همراه کریستال ها به درون دستگاه می کشد. این دستگاه علاوه بر لایه برداری باعث خونرسانی به پوست می شود که سلولهای فیبروپلاست را فعال می کند . بنابراین سلول های شروع به ترمیم و جوانسازی پوست می کنند . این دستگاه هیچ آسیبی به پوست وارد نمی کند . به همین جهت این روش میکرودرم در بین افراد شایع تر می باشد .

بیش تر بخوانید
درمان جای جوش با روش های مختلف

کاربرد میکرودرم ابریژن کریستالی

 • از بین بردن جای جوش ها( بخصوص جوش هایی که با دارو برطرف نشده اند )
 • از بین بردن جوش های چرکی ، جای جوش های آبله مرغان
 • برطرف کردن اسکار
 • از بین بردن جای سوختگی
 • برطرف کردن چین و چروک کم عمق
 • کاهش ترک های پوستی که در اثر افزایش وزن یا بارداری ایجاد می شود.
 • از بین بردن جای تاتو

تعداد جلسات میکرودرم

برای مشاهده نتایج موثر نیاز به چند جلسه متوالی میکرودرم می باشد . این جلسات هفته ای یک بار یا دو هفته یکبار می باشد که با توجه به تشخیص پزشک تعداد جلسات مشخص می شود . در صورتی که ضایعات پوستی شدید می باشد پزشک روش هایی درمانی دیگری مانند لیزر را به فرد توصیه می کند.

مراقبت های بعد از میکرودرم

 • برای تاثیر بیشتر بعد از انجام میکرودرم توصیه می شود از لوسیون و کرم های مرطوب کننده استفاده کرد .
 • در معرض نور آفتاب قرار نگیرید یا از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
 • امکان قرمز شدن پوست بعد از میکرودرم وجود دارد در صورتی که 30 دقیقه بعد برطرف نشد از کرم ضدالتهاب اکسید زینک استفاده کنید.

برای مشاهده نمونه کارهای کلینیک پوست پاسارگاد روی ادامه مطلب کلیک کنید .

برخی از خدمات کلینیک پوست ، مو و زیبایی پاسارگاد :

با تشکر مدیر سایت کلینیک پاسارگاد

admin

مطالب مرتبط

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button