پیشگیری از پیری با تزریق بوتاکس

پیشگیری از پیری با تزریق بوتاکس

امروزه بر اساس نوع سبک زندگی که افراد در پیش گرفته اند و غالبا ماشینی و پشت میزی است، هم چنین با آب و هوای آلوده که به عنوان عنصری مخرب برای پوست شناخته شده است، پیری بیش از پیش به سراغ مان می آید و دیگر شادابی و جوانی از چهره مان رخت بر می بندد. در چنین شرایطی روحیه افراد به مراتب ضعیف تر و چهره ها شکسته تر می شوند. برای این که تحت تاثیر این عوامل قرار نگیرید بهتر است از انواع روش های پیشگیری از پیری استفاده کنید، اغلب افراد بنا به نیاز و مزایا منحصر به فردی که هر روش با خود به همراه دارند آن ها انتخاب می کنند. در این مقاله قصد داریم در مورد روشی که تاثیر گذار تحت عنوان پیشگیری از پیری با تزریق بوتاکس از آن یاد می شوند. زیرا تزریق بوتاکس خاصیت جوانسازی پوست را به همراه دارد.

تعریفی مختصر از بوتاکس

بوتاکس از ماده ای به نام سم بوتولینیوم از نوع A تهیه می شود و یک روش ایمن، موثر و کم تهاجمی که روز به روز بر تعداد متقاضیان انجام آن افزوده می شود، در حال حاضر در زمینه های مختلف پزشکی و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد به طوری که با هدف رفع یا پیشگیری از چین و چروک در صورت از آن استفاده می شود. میزان اثرات بوتاکس به تعداد دفعات تزریق بین 3-6 ماه، بستگی دارد. از آن جایی که بوتاکس نوعی سم تاثیر گذار در پایانه های عصبی است اثر بخشی آن سریع از بین می رود. باید دو مرتبه تزریق انجام شود تا نتایج بهتر و بهتر شوند.

بیش تر بخوانید
کاشت مو

آیا بوتاکس از چروک جلوگیری می کند؟

تزریق این ماده می تواند با فلج کردن موقتی عضلات باعث کاهش و جلوگیری از چین و چروک شود. زیرا علت اصلی ایجاد چین و چروک متحرک صورت، حرکت عضلات است. بنابراین با از کار انداختن این عضلات، چین و چروکی هم ایجاد نمی شود و یا در صورت بروز آن ها محو خواهد کرد.

تاثیر بوتاکس

همانطور که می دانید عضلات صورت به طور ارادی یا غیر ارادی با هر گونه احساساتی از قبیل: خنده، اخم، تعجب، تغییر پیدا می کنند که با تزریق بوتاکس جلوی انقباض این عضلات به عنوان عامل پیر نشان دادن چهره می گیرد. همانطور که در مباحث پیشین بدان اشاره شد میزان اثربخشی بوتاکس در زمانی بین 2-6 ماه بسته به نوع مراقبت های افراد از پوست و حتی جنس پوست های آن ها متفاوت است. پس از این زمان مذکور به دیلل ترشح ماده ای به نام اسید کولین عضله دو مرتبه شروع به فعالیت می کند و نیاز به تکرار تزریق دارد. حدود 90 درصد افراد از بوتاکس در زمینه زیبایی و جوانسازی پوست استفاده می کنند. متخصصین این حوزه درمانی بر این باورند تاثیر بوتاکس در دهه های مختلف زندگی متفاوت خواهد بود به همین خاطر بسیار توصیه می شود پیش از وجود چین و چروک و بعد از سن مجاز حدود 20-30 سالگی شروع به تزریق بوتاکس کنید تا دیگر گرد پیری بر روی چهره تان ننشیند.

نقاط تزریق بوتاکس

بر اساس آمار های به ثبت رسیده از میزان رضایت مندی افراد از نقاط تزریق بوتاکس اغلب تزریق بوتاکس به پیشانی و دور چشم بیشترین تاثیر را برای پیشگیری از پیری زودرس داشته است. علاوه بر نقاط فوق، تزریق در ناحیه عضلات بین دو ابرو، گودی دور چشم و پلک ها، چین های افقی و عمودی بین ابرو ها انجام می شود.

بیش تر بخوانید
لیزر موهای زائد

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس به منظور افزایش شانس موفقیت آمیز بودن عمل انجام می شود، باید بعد از اتمام کار نکات مراقبتی را به خوبی رعایت نمود، به همین منظور اهمیت بسیار آن موارد ذیل ذکر شد است:

 • یکی از مهم ترین نکته که بعد از بوتاکس باید به شدت به آن توجه کرد این است که قسمت تزریق شده را لمس نکنید. حداقل تا 24 ساعت هیچ گونه تماسی با آن نقطه نداشته باشید. زیرا با ماساژ دادن باعث پخش شدن بوتاکس در نواحی دیگری می شود.
 • در نظر داشته باشید به منظور کسب نتیجه ای مطلوب بعد از تزریق بوتاکس سیگار، مواد مخدر و یا الکل استعمال نکنید.
 • تا مدتی استفاده از هر گونه کرم های موضعی لایه برداری یا میکرودرم خودداری کنید.

*لازم به ذکر است که بعد از تزریق اگر از نتیجه موجود ناراضی بودید می توانید دو مرتبه اقدام به ترمیم و بازسازی آن کنید. هم چنین اگر پس از تزریق متوجه علائم غیر عادی یا عوارضی شدید حتما پزشک را در جریان بگذارید.

عوارض بوتاکس چیست؟

پرسش فوق یکی از پر سوالاتی است ک از سوی مخاطبین به کرات پرسیده می شود، به همین دلیل بر آن شده ایم به برخی از عوارضی که به صورت احتمالی و در صورت عدم رعایت نکات مهم ایجاد می شود، اشاره شود:

 • واکنش آلرژیک در برخی از نواحی حساس پوست
 • التهاب و تورم شدید
 • بی حسی
 • سردرد یا حالت تهوع
 • کبودی
 • عفونت
 • احساس درد خفیف
 • بروز قرمزی در محل مورد نظر
 • اختلال در بینایی که به ندرت اتفاق می افتد.
بیش تر بخوانید
لیزر موهای زائد برای پوست های سبزه

هزینه تزریق بوتاکس

هزینه های بوتاکس با توجه به این که یک عمل زیبایی محسوب می شود تحت پوشش مالی بیمه قرار نمی گیرد و تمامی مبالغ آن را به طور کامل باید پرداخت کنید. برای این که برنامه ریزی بودجه ای داشته باشید به برخی از فاکتور های دخیل در برآورد هزینه اشاره خواهیم کرد:

 • هزینه دستمزد پزشک
 • نوع و مقدار مواد مورد استفاده بسته به میزان وسعت
 • کمیت و کیفیت لوازم و تجهیزات موجود در کلینیک
 • میزان تخصص، تبحر، تجربه و شهرت متخصصین حاضر در کلینیک
 • موقعیت مکانی کلینیک و دسترسی آن و هم چنین هزینه ایاب و ذهاب را نیز باید در نظر بگیرید.
برای مشاوره وتعیین وقت قبلی در رابطه با تزریق بوتاکس و کاربرد های آن می توانید با کلینیک پاسارگاد، کلینیک زیبایی در تهران به شماره های 02146017359 – 02146017362 تماس حاصل نمائید. برای ارتباط بیشتر پیج ایستاگرام ما را نیز دنبال کنید.

در آخر این که

با مطالعه مطالب فوق و رعایت نکات مراقبتی از سوی پزشک و هم چنین انتخاب بهترین متخصص و کلینیک زیبایی پوست مو می توانید به بهترین نتیجه ممکن دست یابید. زیرا با انتخابی هوشمندانه می توانید سلامتی و زیبایی تان را تضمین کنید.

admin

مطالب مرتبط

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button