کاشت ابرو

کاشت ابرو

ابرو از تعداد کمی از تار مو تشکیل شده است . این تعداد کم تار مو در جای خاصی قرار گرفته که زیبایی و جذابیت خاصی به صورت می دهد . ابرو علاوه بر اینکه بر زیبایی صورت تاثیر دارد تاثیر فیزیولوژیک خاصی دارد از جمله جلوگیری از ریزش عرق در ناحیه چشم و جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید دارد .

کاشت-ابرو
کاشت-ابرو

افراد مناسب برای کاشت ابرو

برخی بیماری ها و حوادث مانند شکستگی ها، سوختگی  باعث ریزش قسمتی یا تمام موی ابرو شود . همچنین استفاده از برخی دارو ها مانند داروهای شیمی درمانی ، لوزام آرایشی غیر استاندارد منجر به ضعیف شدن و در نهایت ریزش ابرو شود . از طرفی برخی بیماری های روحی ، روانی و استرس باعث می شود فرد اقدام به کندن ابروی خود می کند . در این موارد پیوند ابرو یا کاشت برای این افراد توصیه می شود .

نحوه انجام کاشت ابرو

نکته ای که در کاشت ابرو پزشک باید در نظر بگیرد خواب ابرو است . خواب به زاویه ای که موهای رشد کرده با سطح پوست می سازند . این زاویه 45 درجه خواهد بود . اما بعد از گذشت مدتی از کاشت ابرو ، این زاویه به 15 الی 20 درجه خواهد رسید .

رعایت سایز سوراخ های ایجاد شده در ناحیه ابرو است . این سوراخ ها با ابزار ویژه ای ایجاد می شود که بسیار ظریف هستند . این سوراخ ها از چند جهت دارای حسن می باشد :

  • وقتی به ابروی فرد نگاه می کنیم سوراخ درشتی دیده نمی شود در نتیجه متوجه کاشت یا دستکاری در ابروی فرد نمی شویم .
  • وقتی سوراخ ظریف باشد سطح کمی را زخمی می کند در نتیجه پزشک می تواند با فواصل بسیار کمی سوراخ های بعدی را ایجاد کند و تراکم بیشتری از ابرو را برای بیمار فراهم کند .
  • در کاشت ابرو از گرافت های تک تار مویی که خواب را که جهت مشخصی دارند استفاده کنیم . از آنجائیکه این سوراخ ها کوچک هستند می توان گرافت های ظریف را در داخل آنها قرار داد.
در کلینیک پاسارگاد برای کاشت ابرو از روش جدید sut تنها در یک جلسه انجام می شود .برای مشاوره وتعیین وقت قبلی با کلینیک زیبایی در غرب تهران به شماره های 02146017359 – 02146017362 تماس حاصل نمائید. برای ارتباط بیشتر نیز می توانید پیج ایستاگرام ما را نیز دنبال کنید.

کاشت مو با تکنیک جدید sut

این روش تنها در یک جلسه و بدون درد و عوارض جانبی کاشت انجام می شود . در این روش نیاز به کوتاهی مو نبوده و کاملا طبیعی انجام می شود .

بیش تر بخوانید
ساب سیژن

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

این مراقبت ها در دو دسته کلی تقسیم می شود :

  1. مراقبت های اولیه

در 3 یا 4 روز بعد از کاشت به منظور جلوگیری از تورم و کبودی ناحیه گونه و چشم ایجاد شود که به تبع دستکاری ها در ابرو و تزریقاتی که در این ناحیه انجام می شود اتفاق می افتد . برای پیشگیری از این تورم در 3 یا 4 روز اول فرد باید نیمه نشسته استراحت کند . غذای کم نمک و کم چرب بخورد و در موضع اطراف ابرو از کمپرس یخ استفاده کند .

  1. مراقبت های ثانویه

این مراقبت ها مهم تر بوده و تا تا 3 الی 4 هفته بعد از عمل فرصت دادن جهت فیکس شدن گرافت ها داخل سوراخی که قرار گرفته است باید انجام شود . این مراقبت ها شامل مواردی به شرح ذیل می باشد :

  • فرد تا 3 الی 4 هفته نباید دست به ابروهای خود بزند .
  • از هر اقدامی که باعث افزایش فشار و ضربه به ناحیه سر می شود باید خودداری کرد . این اقدامات شامل سر خم کردن طولانی مدت ، بلند کردن اجسام سنگین، انجام ورزش های سنگین ، یبوست باید پرهیز کرد .
  • مصرف الکل تا یک ماه مجاز نمی باشد .
  • عدم استعمال دخانیات مانند سیگار و قلیان تا یک سال . در صورت کشیدن نیز باید از میزان آن کاسته شود .

مطالب مرتبط با این مقاله :

کاشت موی طبیعی 

کاشت مو به روش sut

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FIT

admin

مطالب مرتبط

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button