کاشت مو

کاشت مو

کاشت مو در مناطقی انجام می شود که خالی از مو هستند و یا موی کمی دارند. در کاشت مو، ابتدا فرق سر کاملا تمیز می شود، سپس دارویی به پشت سر تزریق می شود تا بی حس شود.کاشت مو به دو روش FIT و FUT انجام.می شود. در روش FIT، فولیکول ها با یک پانج به صورت تکی برداشته و در محل مورد نظر کاشته می شوند. در این روش، جراحان سر را کامل می تراشند.

کاشت-مو
کاشت-مو

کاشت مو به روش FUT

در روش FUT، نواری از مو از قسمت پشت سر برداشته و بخیه زده می شود. این ناحیه سریعا با رشد مجدد موها پر و پنهان خواهد شد. این نوار به گرافت های کوچکی تقسیم می شود. تعداد و نوع گرافت، به نوع، کیفیت، رنگ مو و هم چنین وسعت ناحیه ای که کاشت باید انجام شود، بستگی دارد.روند این دو روش مشابه هم می باشد.محل کاشت مو، تمیز و بی حس می شود، حفرات ریزی ایجاد و گرافت ها کاشته می شوند.بسته به وسعت ناحیه ای که کاشت صورت می گیرد، این روش چند ساعتی طول می کشد

در صورتی که بعد از این روش، خواهان موی بیشتر و یا موهای ضخیم تری هستید، اقدامات دیگری نیز انجام خواهد شد.

مراقبت های بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو، پوست سر حساس تر از قبل می شود. برخی از بیماران درد خواهند داشت، به همین خاطر داروی مسکن نیز به افراد داده می شود. ممکن است یکی دو روز اول، سر با پانسمانی بسته شود. بسیاری از افراد، چند روز بعد از این جراحی، می توانند به سر کار خود برگردند. دو سه هفته بعد از جراحی، ممکن است شما شاهد ریزش موهای خود باشید، اما از آن طرف، موهای جدید رشد می کنند و جایگزین نوهای ریخته می شوند. بعد از ۶ هفته، موهای جدید کامل رشد خواهند کرد و تغییرات کاملا محسوس می باشد.

بیش تر بخوانید
پیشگیری از پیری با تزریق بوتاکس

برخی از خدمات کلینیک پوست ، مو و زیبایی پاسارگاد :

با تشکر مدیر سایت کلینیک پاسارگاد

admin

مطالب مرتبط

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Button